هیأت وزارت تحصیلات عالی از دانشگاه خاتم‌النبیین دیدار کرد

هیأت وزارت تحصیلات عالی از دانشگاه خاتم‌النبیین دیدار کرد

 

گزارش (1)

این دیدار چهارشنبه 15 جدی 1400 با حضور مولوی شاه محمد شهاب و شیخ شاکر الله وحدت اعضای بورد مشورتی وزارت تحصیلات عالی و آقای کامران مسؤول نظارت از پوهنتون‌ها و موسسات تحصیلات عالی و نماینده‌ی اتحادیه‌ی پوهنتون‌ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی صورت گرفت. در این دیدار اعضای این هیأت در حضور معاونان، استادان و دانشجویان دانشگاه خاتم‌النبیین به ایراد سخن پرداختند.

در این برنامه‌ شیخ شهاب‌الدین شهاب امارت اسلامی را نظام اسلامی همه شمول و متعلق به مردم افغانستان دانسته اظهار داشت امارت اسلامی حامی ترقی و پیشرفت علمی در پرتو فرهنگ و آموزه‌های اسلامی بوده در این راستا‌ مشوره‌پذیری یک اصل مسلم و مورد پذیرش امارت اسلامی و رهبری وزارت تحصیلات عالی است. آقای شهاب معرفی چهره‌ی خشن از امارت اسلامی را پروپاگندای رسانه‌ای، وسایل ارتباط جمعی و شبکه‌های اجتماعی عنوان کرد.

شیخ شاکرالله وحدت در سخنرانی‌اش بر حمایت امارت اسلامی از تمدن و ترقی تاکید کرده اظهار داشت که آبادانی افغانستان به نیروهای انسانی داخلی در رشته‌های مختلف ضرورت دارد و این کشور باید با پیشرفت‌های تکنالوژیکی جهان با رعایت آموزه‌های اسلامی همگام حرکت کند. به گفته‌ی وی بسیج ظرفیت‌های داخلی به تلاش‌ نخبگان این کشور در عرصه‌های مختلف مانند سیاست، اقتصاد، حقوق، طبابت و بخش‌های دیگر ضرورت دارد.

آقای کامران در سخنانش فاصله میان استاد و محصل و فاصله‌ی آن‌ها را با وزارت تحصیلات عالی یک چالش خواند و اظهار داشت رهبری وزارت در پی کاهش و زدودن این فاصله است و در این راستا به مشوره‌های اندیشمندان و نخبگان افغانستان ضرورت دارد. آقای کامران در ادامه‌ی سخنانش به مشکلات دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی در نظام سابق پرداخته زورگویی، رشوت‌ستانی فروش اسناد، تبعیض، گسترش کمی بدون کیفیت نهادهای تحصیلی و ضیاع حقوق برخی را از مهم‌ترین آن‌ها بر شمرد و وعده‌ی حل این مشکل‌ها را داد. بر اساس اظهارات آقای کامران برنامه‌های ماستری و دکترا با استخدام ظرفیت‌های داخلی و کشورهای اسلامی با قیمت نازل در داخل افغانستان راه‌اندازی خواهد شد و در این برنامه افراد مسلکی، متعهد، متخصص و امین به جامعه‌ی تقدیم خواهد شد.

 

                   

 

                   

افزودن یک نظر

* لطفا تمام موارد را به درستی تکمیل کنید

خبرهای مرتبط