مدیریت نشرات و اطلاع‌رسانی: کارگاه نحوه‌ی تدوین پلان استراتژیک دایر شد

مدیریت نشرات و اطلاع‌رسانی: کارگاه نحوه‌ی تدوین پلان استراتژیک دایر شد

این کارگاه چهارشنبه 19 اسد 1401 با میزبانی آمریت ارتقای کیفیت و همکاری ریاست پلان، پالیسی و تقنین وزارت تحصیلات عالی با حضور رؤسای دانشکده‌ها و آمران دیپارتمنت‌ها و عده‌ای از استادان و کارمندان دانشگاه برگزار شد. در جلسه‌ی مقدماتی این کارگاه، مفتی رضوان الله منیب، رییس اداره‌ی پلان، پالیسی و تقنین وزارت تحصیلات عالی پلان استراتژیک را برای هر اداره به‌منظور مشخص کردن چشم‌انداز آینده‌ی فعالیت‌های سازمان ضروری خوانده اظهار داشت که فقدان پلان استراتژیک در یک سازمان به معنای نبود برنامه‌ی تعریف شده در آن سازمان خواهد بود.

آقای منیب دانشگاه خاتم‌النبیین را نخستین پوهنتونی عنوان کرد که با همکاری وزارت تحصیلات عالی برای تدوین آگاهانه‌ی پلان استراتژیک مطابق شاخص‌های وزارت اقدام به برگزاری این کارگاه کرده و آن را الگوی مثبت برای سایر پوهنتون‌ها عنوان کرد. در ادامه‌ی آقای منیب به برخی پرسش‌های اشتراک کنندگان پاسخ ارایه کردند.

در این کارگاه مراحل تدوین پلان استراتژیک، مرحله‌ی نظارت و ارزیابی، چشم‌انداز و ماموریت و نحوه‌ی تدوین آن‌ها به بحث گرفته شده نحوه‌ی تعیین اهداف استراتژیک و ارزش‌ها و تحلیل عوامل محیطی توضیح داده شدند. روش‌های مقایسه‌ی عوامل داخلی و خارجی، اولویت‌های استراتژی‌ها و انتخاب آن‌ها با اهداف کوتاه‌مدت و تدوین برنامه‌ی عمل تشریح گردید. ارزیابی استراتژی‌ها و اجرای آن‌ها به‌عنوان موضوعات پایان‌بخش این کارگاه مورد توجه و دقت نظر قرار گرفتند.

کدگزارش: 106-20-05-1401

افزودن یک نظر

* لطفا تمام موارد را به درستی تکمیل کنید

خبرهای مرتبط