مدیریت نشرات و اطلاع‌رسانی: سمینار خودباوری و اعتماد به نفس در لیسه‌ی عالی عبدالرحیم شهید دایر شد

مدیریت نشرات و اطلاع‌رسانی: سمینار خودباوری و اعتماد به نفس در لیسه‌ی عالی عبدالرحیم شهید دایر شد

این سمینار دوشنبه 21 سنبله 1401 در راستای تطبیق تفاهم‌نامه‌ی همکاری میان دانشگاه خاتم‌النبیین و لیسه‌ی عالی عبدالرحیم شهید با زمینه‌سازی آمریت و ارتباطات و اطلاع‌رسانی دانشگاه خاتم‌النبیین برگزار شد. استاد حسینی آمر لیسه‌ی عبدالرحیم شهید در دقایق آغازین سمینار ضمن استقبال از برگزاری سمینار در مورد جایگاه انسان از چشم‌انداز آموزه‌های دینی به ایراد سخن پرداخته انسان را خلیفه‌ی خدا در زمین خواند و باور و اعتماد به نفس انسان را چراغ راه رسیدن به موفقیت و اهداف او عنوان کرد.

استاد روح الله صادقی، معاون امور محصلان دانشگاه ضمن شرح سابقه‌ی فعالیت و مرور کارنامه‌ی درخشان دانشگاه خاتم‌النبیین ظرفیت و امکانات دانشگاه را به معرفی گرفته از انگیزه، اراده و پتانسیل لازم پوهنتون خاتم‌النبیین برای ارایه‌ی خدمات آموزشی و علمی به ایراد سخن پرداخت. آقای صادقی نگاه منفی به شرایط را از مانع‌های پیشرفت دانش‌آموزان عنوان کرده افزود که آنچه آینده را برای هر فرد تعیین می‌کند، میزان تلاش و پایداری است نه شرایط و اوضاع اجتماعی.

آقای صادقی در ادامه با استناد به نمونه‌های تاریخی خودباوری و خوداتکای را رمز موفقیت فرد و جامعه در مسیر تعالی و ترقی عنوان کرده اظهار داشت فقر و جهل بزرگترین مانع عقب ماندگی در زندگی فردی و اجتماعی است. وی افزود کاها و عادت‌های به‌ظاهر کوچک منجر به دستاوردهای بزرگ یا ویرانگر می‌شود. به باور او نباید اهمیت کارهای کوچک و خرد را نادیده انگاشت.

در ادامه این سمینار، استاد محمدجواد میرزایی، مسؤول مرکز مشاوره و کاریابی دانشگاه خاتم‌النبیین در مورد خودباوری و اعتماد به نفس به ایراد سخن پرداخته با تمرکز بر شیوه‌های کاربردی عوامل افزایش خودباوری، عوامل کاهش اعتماد به نفس و پیامدهای خودباوری و عدم اعتماد به نفس را به بررسی گرفت.

کدگزارش: 115-21-06-1401

افزودن یک نظر

* لطفا تمام موارد را به درستی تکمیل کنید

خبرهای مرتبط