مدیریت نشرات و اطلاع‌رسانی: با مؤسسه‌ی مطالعات اقتصادی و حقوقی افغانستان تفاهم‌نامه‌ی همکاری امضا شد

مدیریت نشرات و اطلاع‌رسانی: با مؤسسه‌ی مطالعات اقتصادی و حقوقی افغانستان تفاهم‌نامه‌ی همکاری امضا شد

 

این تفاهم‌نامه‌ در دومین جلسه‌ی موسسه‌ی نامبرده با مسؤولان دانشگاه پنج‌شنبه 3 سنبله 1401 با میزبانی معاونان دانشگاه و حضور رییس عمومی، رییس عمومی برنامه‌ها و برخی افراد کلیدی دیگر این مؤسسه در دانشگاه خاتم‌النبیین امضا گردید. در جلسه‌ی نخست، مسؤلان طرفین پیرامون نحوه‌ی فعالیت موسسه‌ و تعریف فعالیت‌های مشترک طرفین تبادل نظر کرده ظرفیت‌ها و فرصت‌های بالقوه‌ی و بالفعل‌ طرفین تفاهم‌نامه را به بررسی گرفتند.

در پی انعقاد این تفاهم‌نامه و در راستای تطبیق آن دانشگاه خاتم‌النبیین فضا و امکانات برگزاری برنامه‌های این موسسه را فراهم کرده در عوض موسسه دانشجویان رشته‌های حقوق و اقتصاد این دانشگاه را در برنامه‌های مختلف جذب کرده به حیث کارمند، کارآموز و بالمقطع(پروژه‌ای) استخدام خواهند کرد. افزون بر این موارد، در کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی استادان دانشگاه موسسه را به‌عنوان سخنران یاری خواهند کرد.

ترجمه و نشر آثار علمی محور دیگر برای فعالیت مشترک موسسه و دانشگاه تعریف شده است. در این حوزه استادان دانشگاه در بخش ترجمه‌ی آثار زبان انگلیسی موسسه را حمایت کرده پس از تکمیل ترجمه، چاپ و نشر آثار به حمایت مالی موسسه صورت خواهد گرفت. کتاب‌های طرف توجه موسسه بیش‌تر در حوزه‌ی حقوق و اقتصاد است که میزان سازگاری نظریه‌های مطرح را در حوزه‌ی نامبرده با اندیشه‌‌های متفکران مسلمان و آموزه‌های اسلامی به مقایسه می‌گیرند.

این موسسه در وزارت اقتصاد ثبت شده و بر اساس جواز آن فعالیت‌های علمی-تحقیقی و علمی-ترویجی را در سراسر کشور انجام می‌دهد. به گفته‌ی مسؤولان این موسسه، بر اساس رتبه‌سنجی پوهنتون پنسلوانیا در سال 2021، موسسه‌ی مطالعات اقتصادی و حقوقی پس از بنیاد آسیا در افغانستان در درجه‌ی دوم اهمیت برای ترویج ارزش‌های اقتصادی و حقوقی قرار دارد.

 

کدگزارش: 112-03-06-1401

 

افزودن یک نظر

* لطفا تمام موارد را به درستی تکمیل کنید

خبرهای مرتبط