محفل گرامیداشت از روز جهانی دانشجو و تقدیر از دانشجویان ممتاز

محفل گرامیداشت از روز جهانی دانشجو و تقدیر از دانشجویان ممتاز

این محفل که به‌منظور تقدیر از دانشجویان دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) به‌خصوص دانشجویان برتر و ممتاز، دانشجویان کارآفرین و دانشجویانی که در داخل دانشگاه و یا در سایر نهادها، ادارات و مراکز فعالیت چشم‌گیر دارند، برگزار گردیده بود، با برنامه‌های متنوعی همراه بود.
دکتر محمدوحید بینش رییس دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) ضمن عرض تبریک روز جهانی دانشجو، به تعریف جدید دانشگاه که توسط سازمان بین‌المللی یونسکو ارایه گردیده است، پرداخت. به گفته دکتر بینش، براساس تعریف یونسکو امروزه مسئولیت دانشگاه‌ها، بیش‌تر از گذشته است؛ زیرا دانشگاه‌های نسل اول بیش‌تر آموزش محور بودند، دانشگاه‌های نسل دوم پژوهش‌محور و دانشگاه‌های امروزی ضمن انجام فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، باید در زمینه کارآفرینی همت گمارند. بنابراین، تولید علم باید به تولید صنعت کمک کند. دکتر بینش افزود: هرچند دانشگاه‌های افغانستان با مشکلات زیادی روبرو هستند، اما باید از آموزش و پژوهش صرف عبور کرد و در زمینه کارآفرینی برنامه‌ریزی و اقدام کرد.
دکتر بینش آمادگی دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) جهت حمایت از ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه اساتید و دانشجویان را اعلام داشت و افزود: انتظار داریم به‌زودی از دستاوردهای علمی و عملی دانشجویان دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) تجلیل نماییم.
دکتر علی‌احمد مکارم بختیاری معاون علمی-تدریسی دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) ضمن عرض تبریک این روز، گفت: دانشجویان علاوه بر علم‌اندوزی برای کسب اخلاق و آشنایی با ارزش‌های دینی و اسلامی نیز تلاش نمایند. به گفته دکتر مکارم دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) با ایجاد مرکز تحقیقات، مرکز زبان، کلینیک حقوقی و مرکز مشاوره بستر خوبی برای رشد دانشجویان است و ایجاد تغییرات جدید در این دانشگاه امکانات رفاهی خوبی را برای دانشجویان فراهم می‌سازد که از سمستر آینده قابل استفاده خواهد بود. وی افزود: کتابچه راهنمایی قوانین، مقررات و برنامه‌های دانشگاه نیز آماده شده است که به‌زودی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.
در ادامه برنامه دانشجویان برتر، ممتازین رشته‌های مختلف و فارغ‌التحصیلان کارآفرین دانشگاه مورد تقدیر قرار گرفتند.

گزارش نویس: محمدرضا سیرت

افزودن یک نظر

* لطفا تمام موارد را به درستی تکمیل کنید

خبرهای مرتبط