مدیریت نشرات و اطلاع‌رسانی: جلسه‌ی هم‌فکری و هماهنگی با مسؤولان شفاخانه‌ها دایر شد

مدیریت نشرات و اطلاع‌رسانی: جلسه‌ی هم‌فکری و هماهنگی با مسؤولان شفاخانه‌ها دایر شد

این جلسه پنجشنه، 26 جوزای 1401به ابتکار معاونت امور محصلان دانشگاه خاتم‌النبیین و حضور معاون اداری-مالی، رؤسای دانشکده‌های علوم طبی، نمایندگان دانشجویان رشته‌های علوم طبی و اشتراک مسؤولان و نمایندگان شفاخانه‌های طرف قرارداد دانشگاه برگزار گردید. در این جلسه، روح الله صادقی معاون امور محصلان دانشگاه مشکلات عمده‌ی شفاخانه‌های خصوصی را در حوزه‌ی همکاری با کارهای عملی دانشجویان معرفی شده به این شفاخانه‌ها با استناد به گفته‌های نمایندگان دانشجویان به بررسی گرفت. آقای صادقی از همکاری‌های گذشته‌ی شفاخانه‌ها ابراز قدردانی کرده اظهار داشت که به شهادت فیصدی بالای دانشجویان همکاری شفاخانه‌ها در گذشته مثبت ارزیابی شده است؛ ولی با توجه به غیرایدئال بودن فضای زندگی در جغرافیای افغانستان همکاری شفاخانه‌ها نیز خالی از نقص نبوده است.

آقای صادقی، برای حداقل رساندن مشکلات دانشجویان رشته‌های علوم طبی در جریان گذراندن سیکل شفاخانه‌ها پیشنهادهای مشخص را ارایه کرده اظهار داشت، اگر شفاخانه‌ها در صورت امکان قبل از حضور دانشجویان ظرفیت خویش را برای پذیرش دانشجو در محیط شفاخانه ارایه کنند، بخشی از مشکل حل خواهد شد. وی در ادامه افزود که دانشگاه در مورد درس‌های تیوری دانشجویان سخت‌گیر بوده در خصوص کارهای عملی در شفاخانه‌ها نیز این اصل قابل اغماض نخواهد بود و از مسؤولان شفاخانه‌ها نیز خواست که در این امر با توجه به اصل حضور و میزان لیاقت دانشجویان نمره لحاظ کنند.

استاد حسنی، معاون اداری-مالی دانشگاه به کمبود مهارت بخش صحی در کشور اشاره کرده همکاری و هماهنگی دانشگاه‌ها و مراکز صحی را به‌عنوان بستری دانست که خلاهای ناشی از فقدان مهارت را جبران خواهد کرد. وی در ادامه‌ی سخنانش کیفیت‌محوری را در دانشگاه خاتم‌النبیین اساس فعالیت دانشگاه توصیف کرده خاطر نشان کرد که در خصوص همکاری شفاخانه‌ها نیز این اصل در محراق توجه قرار دارد.

رؤسای دانشکده‌های علوم طبی به نوبت مشکل کار دانشجویان در شفاخانه‌ها به بررسی گرفته خواهان دیدگاه‌های مشورتی آن‌ها در خصوص تقویت دانشجویان در ساحه‌ی عمل گردیدند و اظهار داشتند که درس‌های عملی تقویت‌کننده‌ی درس‌های تیوری بوده دانشجویان را برای فعالیت در محیط کاری آماده خواهد کرد. نمایندگان دانشجویان نیز نمونه‌های از مشکلات خویش در جریان کارهای عملی در شفاخانه‌ها را مطرح کرده خواهان اقدام مسؤولان دانشگاه در هماهنگی با مسؤولان شفاخانه‌های طرف قرارداد گردیدند.

مسؤولان شفاخانه‌های طرف قرارداد دانشگاه خاتم‌النبیین از برگزاری این جلسه به‌منظور کاهش مشکل دانشجویان و کم‌کردن فاصله‌ی درس‌های تیوری و ساحه‌ی عمل استقبال کرده به نوبت ضعف‌های دانشجویان را در ساحه‌ی عمل به بررسی گرفتند و خواهان آشناسازی بیش‌تر دانشجویان با سیستم‌های به‌روز صحی گردید. عدم آشنایی دانشجویان با برخی موضوعات محیط کاری را به دلیل تقدم کار عملی بر درس‌های تیوری یکی از چالش‌های دیگر توصیف کردند و داشتن کارت دانشجویی و لباس محیط کاری را برای دانشجویان از الزامات محیط کار عنوان کرده افزودند که زمان تعیین شده برای دانشجویان برای حضور در شفاخانه ناکافی است. نظرسنجی در آغاز و پایان سمستر از نحوه‌ و میزان همکاری شفاخانه‌ها را به‌عنوان یکی از راهکارهای تعامل بهتر دانشگاه‌ها و شفاخانه‌ها دانستند. این جلسه با اعطای تقدیرنامه به مسؤولان شفاخانه‌های طرف قرارداد دانشگاه خاتم‌النبیین پایان یافت.

 

کدگزارش: 84-26-03-1401

 

     

 

       

 

       

 

       

 

         

 

افزودن یک نظر

* لطفا تمام موارد را به درستی تکمیل کنید

خبرهای مرتبط