جلسه‌ی هم‌فکری نمایندگان دانشجویان با معاون امور محصلان دایر شد

جلسه‌ی هم‌فکری نمایندگان دانشجویان با معاون امور محصلان دایر شد

این جلسه پنج‌شنبه مورخ 18 حمل 1401 با حضور معاون امور محصلان، مدیر امور شفاخانه‌ها و نمایندگان دانشجویان برگزار شد. در این جلسه‌ مشکلات دانشجویان در حوزه‌ی کار عملی آن‌ها در شفاخانه‌ها مورد بحث قرار گرفت.

آقای روح الله صادقی، معاون امور محصلان دانشگاه در سخنان آغازین جلسه اظهار داشت که در بعضی موارد در امور دانشجویی مشکلات قابل پذیرش است و این اداره سعی دارد با همکاری اداره‌های مرتبط مشکلات را حل نمایند. آقای صادقی افزود دانشگاه برای سرعت دادن و نظم‌بخشیدن امور دانشجویی و تحصیلی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد؛ ولی در بعضی مراحل کار متصدی پیشرفت امور وزارت تحصیلات عالی است که در این موارد تقصیر به عهده‌ی کارگزاران دانشگاه نخواهد بود.

خلیل ابراهیمی مدیر امور شفاخانه‌ به ادامه‌ی سخنان معاون امور محصلان گزارش‌دهی به‌موقع مشکلات را به‌عنوان پیش‌شرط حل آن‌ها عنوان کرده افزود: نرسیدن نمرات عملی دانشجویان در سال‌های قبل از چالش‌های جدی است که اکنون در مراحل پایانی ثبت آن‌ها قرار داریم و به‌زودی تمام مشکلات از این ناحیه حل خواهد گردید. آقای ابراهیمی به نمایندگان دانشجویان اطمنان داد که نظارت مستمر از چگونگی همکاری شفاخانه‌ها صورت خواهد گرفت تا از این ناحیه ضرر متوجه دانشجویان نشود.

نمایندگان دانشجویان به تناوب عمده‌ترین مشکلات مطرح در این حوزه را به بررسی گرفتند. اجازه‌ی انتخاب واحد بیش‌تر، مهلت پرداخت فیس تا نهایی شدن نتایج امتحانات و رسیدن نمرات در سیستم، برداشتن محدودیت زمانی به‌منظور استفاده‌ی بهینه و بیشینه‌ی دانشجویان از امکانات و فرصت‌های موجود دانشگاه، مسؤولیت‌پذیری بیش‌تر کارگزاران دانشگاه در ارایه‌ی خدمات تحصیلی، تاکید روی کار عملی در شفاخانه‌ها با رعایت مدت مناسب و مورد نیاز، متقاعدسازی کارورزان شفاخانه‌ها به رویه‌ی درست، شامل‌سازی دروس در حد لازم در یک روز و تشکیل کورس پالیسی در مورد سیکل‌های شفاخانه از عمده‌ترین خواست‌های دانشجویان بودند.

معاون امور محصلان و مدیر امور شفاخانه‌ها در مورد برخی مشکلات مطرح شده توضیحات لازم ارایه کرده برای حل برخی دیگر وعده‌ی همکاری در راستای حل آن‌ها دادند و عدم آشنایی دانشجویان با مقررات و لوایح دانشگاه را نیز یکی از مشکلات عنوان کرده از دانشجویان خواستند این خلاها باید پر شود. آقای صادقی در سخنان پایانی از رویکرد جدید این معاونت در ارتباط به امور شفاخانه‌ها و کارهای عملی دانشجویان خبر داده اظهار داشت ارایه‌ی خدمات به‌موقع، رضایت دانشجویان از نحوه‌ی همکاری شفاخانه‌ها و رسیدن به‌موقع نمرات را از عمده‌ترین محورهای رویکرد جدید بر شمرد.

 

               

افزودن یک نظر

* لطفا تمام موارد را به درستی تکمیل کنید

خبرهای مرتبط