مدیریت نشرات و اطلاع‌رسانی: جلسه‌ی شورای دانشجویی با رییس دانشگاه برگزار شد

مدیریت نشرات و اطلاع‌رسانی: جلسه‌ی شورای دانشجویی با رییس دانشگاه برگزار شد

این جلسه دوشنبه 16 جوزای 1401 دایر شد که در آن رییس دانشگاه به‌شکل برخط (آنلاین) با اعضای شورای دانشجویی صحبت می‌کرد. در طلیعه‌ی این جلسه، دکتر عبدالقیوم سجادی منشور فعالیت دانشگاه خاتم‌النبیین را پای‌بندی به ارزش‌ها و آموزه‌های دینی عنوان کرده افزود آنچه در نظام ارزشی اسلامی  معیار برتری انسان‌ها عنوان شده است، تقوا و پرهیزگاری است و این معیار باید در تحصیل علم و محیط علمی نیز لحاظ شود و تفاوت‌های زبانی، قومیت و نژاد در تمام عرصه‌ها به‌ویژه تحصیل علم مردود است.

آقای سجادی در راستای تحقق شعار تعهد و تخصص دانشگاه، بهره‌مندی از علوم عصری را یک ضرورت اجتنابناپذیر عنوان کرده خاطر نشان کرد که فراگرفتن صرف علوم عصری کافی نبوده دانش و علم عصری باید با ارزش‌های دینی جمع شود تا ضرورت‌های اساسی یک جامعه‌ی اسلامی را پاسخ‌دهد. در بخش دیگر از سخنانش رییس دانشگاه نگاه تجاری به علم را غیر ارزشی توصیف کرده تصریح کرد که رهبری دانشگاه نیز در صدد فراهم‌سازی زمینه‌ی تحصیل برای دانشجویان بی‌بضاعت مطابق به اقتضای شرایط می‌باشد.

دکتر سجادی در بخش دیگر از سخنانش فارغان این دانشگاه و عرضه‌ی موفقانه‌ی خدمات آن‌ها را در راستای تامین نیازهای جامعه از افتخارات دانشگاه عنوان کرده علاوه کرد، اکتفا به فراغت و گرفتن سند فراغت برای یک دانشجو بسنده و پسندیده نیست و افزایش مهارت و ظرفیت و قابلیت کار کردن در محیط عملی باید در صدر برنامه‌های دانشجویان باشد.

رییس دانشگاه از فعالیت شورای دانشجویی استقبال و اعلام حمایت کرده همکاری متقابل را یک ضرورت اجتناب ناپذیر عنوان کرد و خاطر نشان کرد در کنار تلاش کارگزاران دانشگاه باید دانشجویان نیز از راه مشوره و نقد مفید برنامه‌های دانشگاه در بهبود این برنامه‌ها سهم برازنده داشته باشند. در بخش دیگر از جلسه‌، رییس و برخی اعضای شورای دانشجویی مشکلات فراراه تحصیل دانشجویان را با رییس دانشگاه مطرح کرده خواستار رسیدگی و حل مشکل‌ها گردیدند و قرار شد ادامه‌ی بحث از طریق طرح مشکلات و ارایه‌ی پیشنهادهای مشخص از سوی دانشجویان در جلسات بعدی پی گرفته شود.

کد گزارش: 76-16-3-1401

 

 

 

 

افزودن یک نظر

* لطفا تمام موارد را به درستی تکمیل کنید

خبرهای مرتبط