تفاهم‌نامه‌ی همکاری با دانشگاه کاتب امضا گردید.

تفاهم‌نامه‌ی همکاری با دانشگاه کاتب امضا گردید.

این تفاهم‌نامه روز یک‌شنبه 30 عقرب 1400 با حضور معاون علمی دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) و معاون تدریسی دانشگاه کاتب امضا شد. آقای عبدالکریم اسکندری، معاون علمی دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) همکاری میان این دو دانشگاه‌ را به‌صورت عموم و در شرایط کنونی یک ضرورت اجتناب ناپذیر توصیف کرده خاطر نشان کرد از راه گسترش همکاری این دو دانشگاه می‌توانند بر برخی موانع برخاسته از وضعیت کنونی فایق آیند.

آقای بلاغت، معاون تدریسی دانشگاه کاتب با تاکید بر اجرایی‌شدن محتوای این توافقنامه‌ از برداشتن گام‌های عملی در آینده‌ی نزدیک خبر داد. آقای بلاغت طیف فعالیت هر دو دانشگاه را مشابه ارزیابی کرده خواستار همکاری نزدیک در زمینه‌های آموزش، پژوهش و اداری گردید. به گفته‌ی وی دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) و کاتب زمینه‌های مساعد همکاری نسبت به دانشگاه‌های دیگر دارند و از این فرصت باید استفاده‌ی بهینه صورت گیرد.

استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات طرفین، توسعه‌ی ارتباطات علمی میان استادان و دانشجویان هر دو دانشگاه، راه‌اندازی تحقیقات علمی مشترک، برگزاری‌ کنفرانس‌ها، سمینارها و برنامه‌های آموزشی و ترویج روش‌های علمی-معیاری در ارگان‌های کشف، تحقیق و نهادهای تخصصی از اهداف امضای این تفاهمنامه در متن آن عنوان شده است.

فراهم کردن زمینه‌ی بهره‌برداری از تجارب و ظرفیت‌های هیأت علمی و دانشجویان دو طرف، اشتراک‌گذاری مفردات درسی، راه‌اندازی مسابقات دانشجویی و برگزاری صنف‌های مشترک و تبادل دانشجو میان دو دانشگاه در حوزه‌ی آموزش، اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک، برگزاری کنفرانس‌ها، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی، فراهم‌سازی زمینه‌ی استفاده‌ی مشترک از کتاب‌خانه‌ها و چاپ و نشر مقالات علمی در نشریه‌های هر دو نهاد در حوزه‌ی پژوهش به‌عنوئان مهم‌ترین محورهای همکاری این دو نهاد علمی مطرح شده است.

       

افزودن یک نظر

* لطفا تمام موارد را به درستی تکمیل کنید

خبرهای مرتبط