امضای تفاهمنامه همکاری های علمی با دانشگاه Danghua شهر شانگهای کشورخلق چین

امضای تفاهمنامه همکاری های علمی با دانشگاه Danghua شهر شانگهای کشورخلق چین

این تفاهمنامه درجریان یک سفر علمی ۲۰ روزه توسط سید محمد شریف شاکر، آمر ارتقای کیفیت و اعتبار دهی و عضو هیات علمی دانشکده کامپیوترساینس دانشگاه خاتم النبیین(ص) به تاریخ ۲/۱/۱۳۹۸، در دفتر ریاست دانشگاه میزبان به امضاء رسید.

 دانشگاه Danghua  یکی از بهترین دانشگاه‌ها در شهر شانگهای چین و سطح کشور چین می باشد. این دانشگاه سومین دوره از سیمنار علمی خویش را تحت عنوان

“Advanced Seminars for Textile Industry International Cooperation in Production Capacity”

باحضور نمایندگان کشورهای افغانستان، پاکستان، ایتوپیی،‌ سودان، ازبکستان، منگولیا، کمبودیا، بنگله دیش، ایران، سلوانیا، سربیا، منتنگرو و قزاقستان از تاریخ ۲۱ مارچ  الی ۱۰ اپریل ۲۰۱۹‌ برگزار نموده است. دانشگاه خاتم النبیین(ص) از افغانستان در این مرحله، افتخار شرکت در این سیمنار را به دست آرود. در جلسات متعددی که با رییس روابط خارجی دانشگاه، مسئولین بخش های مربوطه و رییس دانشگاه میزبان برگزار گردید، ابتدا استاد سید محمد شریف شاکر به نمایندگی از دانشگاه خاتم النبیین(ص) پیام رییس محترم دانشگاه جناب دکتر عبدالقیوم سجادی را برای این سیمنار قرائت نمود. سپس در مورد فعالیت های علمی، رشته های موجود، شعبات دانشگاه، ظرفیت های ایجاد شده، اعتبار دانشگاه در میان دانشگاه های دولتی و خصوصی افغانستان، تعداد اساتید و کارمندان اداری، تعداد دانشجویان مصروف تحصیل و فارغ التحصیلان دانشگاه صحبت مفصلی را ارایه نمود. رییس دانشگاه میزبان ضمن اظهار خوش آمد گویی، در مورد فعالیت های علمی دانشگاه ها،‌ تولید علم، نیاز جامعه به تحصیل و آگاهی صحبت نموده و نقش سیمنار یاد شده را جهت خودکفایی یک کشور مهم دانسته و تاکید نمود، کشوری که در زمینه های تعلیم و تربیه، تحصیلات عالی، تولیدات داخلی توجه جدی نکند هیچگاه به خودکفایی دست نخواهم یافت.

در اخیر جلسه، جهت توسعه همکاری مشترک، تفاهمنامه‌ای همکاری های علمی و تحقیقی در زمینه‌های تبادل اساتید، کارمندان اداری، دانشجو، تحقیق مشترک و مواد دانشگاهی به امضاء رسید. برعلاوه هر دوجانب روی توسعه همکاری های دراز مدت تاکید داشته و دانشگاه میزبان تعهد نمود تا در زمینه بورسیه های تحصیلی برای اساتید و دانشجویان را نیز فراهم نماید. همچنین قرار شد مطابق متن تفاهمنامه یک برنامه تفصیلی عملیاتی تهیه گردد و مطابق آن هر دو دانشگاه به تعهدات خویش عمل نماید.

جا دارد از همکاری و هماهنگی های فوق العاده دوست عزیزما جناب آقای علی مرجان کمیاب، یکی از دانشجویان مقطع ماستری رشته کامپیوترساینس در دانشگاه یاد شده، در فراهم سازی زمینه شرکت در سیمنار و عقد تفاهمنامه تشکری ویژه به عمل آید.

[ngg src=”galleries” ids=”5″ display=”basic_thumbnail”]

افزودن یک نظر

* لطفا تمام موارد را به درستی تکمیل کنید

خبرهای مرتبط