دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) توسط هیأت ارزیاب ریاست تضمین کیفیت وزارت تحصیلات عالی ارزیابی گردید

دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) توسط هیأت ارزیاب ریاست تضمین کیفیت وزارت تحصیلات عالی ارزیابی گردید

دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) در مرحله‌ی سوم اعتباردهی ریاست تضمین کیفیت وزارت تحصیلات عالی قرار دارد. روز یک‌شنبه 16 قوس 1399، این دانشگاه میزبان هیأت ارزیاب ریاست تضمین کیفیت این وزارت بود. این هیأت 4 نفره، طبق اجندای مشخص طی پنج روز از روز یک‌شنبه الی پنج‌شنبه 20 قوس به ارزیابی کیفی دانشگاه خاتم النبیین(ص) پرداخت. اعضای محترم ارزیاب، در جلسه‌ی معارفه با هیأت رهبری دانشگاه، ضمن بیان پالیسی شفاف ریاست تضمین کیفیت برای اعتباردهی به نهادهای تحصیلات عالی، بر ارزیابی شفاف و مبتنی بر اسناد و مدارک بر اساس معیارهای یازده‌گانه‌ی ارتقای کیفیت تأکید نمودند.

در این جلسه، جناب دکتر محمدوحید بینش، رییس دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) ضمن خوش‌آمدگویی به هیأت، به معرفی مختصر دانشگاه خاتم النبیین(ص) پرداخت. ایشان از آمادگی کامل دانشگاه برای ارزیابی بخش‌­های مختلف در چارچوب معیارهای تضمین کیفیت وزارت تحصیلات عالی خبر داده بیان داشتند:”دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) به دستور آکادمیسین کشور، آیت الله العظمی محسنی(رح) و تلاش و پشتکار دانشمند فرهیخته جناب دکتر عبدالقیوم سجادی، در سال 1386 تأسیس گردید.”

بر اساس اظهارات آقای بینش دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) از آغاز فعالیت کیفیت و کیفیت­‌گرایی در تحصیلات عالی را سرلوحه‌ی برنامه‌هایش قرارداده پیوسته در مسیر بهبود کمی و کیفی خدمات تحصیلی و انجام رسالت ملی و انسانی‌اش تلاش نموده است. در ادامه جناب دکتر عبدالقیوم سجادی، نماینده‌ی مردم در مجلس شورای ملی و از صاحبان امتیاز دانشگاه، ضمن عرض خیرمقدم به هیأت ارزیاب وزارت تحصیلات عالی، کیفیت­‌گرایی را یک ارزش زیربنایی در دانشگاه خاتم النبیین(ص) دانسته، بر تعهد و پایبندی بنیان­گذاران و صاحب امتیازان دانشگاه بر این اصل تأکید نمودند.

هیأت ارزیاب وزارت محترم تحصیلات عالی، در روزهای اول و دوم، به برگزاری جلسات و نشست­‌ها با بخش‌­های مختلف دانشگاه هم­چون کمیته‌ی تضمین کیفیت سطح مؤسساتی، رؤسای دانشکد­‌ه‌ها، آمرین دیپارتمنت­‌ها، مسؤولین کمیته­‌ها، اساتید کادر علمی کارمندان اداری و امنیتی و دانشجویان پرداختند. در روزهای سوم تا پنجم ارزیابی، طبق آجندا به بررسی ساحوی پرداخته از بخش­‌های مختلف دانشگاه، امکانات و تسهیلات آموزشی، تحقیقاتی و اداری بازدید به عمل آوردند.

هیأت ارزیاب در پایان روز پنجم، در جلسه جمع­‌بندی با هیأت رهبری دانشگاه، از همکاری جامع و همه جانبه‌ی دست­‌اندارکاران بخش­‌های دانشگاه و آمریت تضمین کیفیت و اعتباردهی سپاس­‌گزاری نمودند و با ذکر نقاط قوت و برجسته‌ی این دانشگاه و ارایه‌ی پیشنهاداتی سودمند و مفید در جهت بهبود هرچه بیش‌تر امور کیفی، پایان مأموریت خود در بازدید و ارزیابی دانشگاه را اعلام نمودند. متقابلا هیات رهبری دانشگاه نیز از راهنمایی و پیشنهادات سودمند هیأت ریاست محترم تضمین کیفیت وزارت تحصیلات عالی اظهار قدر دانی و سپاسگزاری نمودند.

افزودن یک نظر

* لطفا تمام موارد را به درستی تکمیل کنید

خبرهای مرتبط